Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт, який визнає нечинним перелік підприємств державної власності, що не підлягають приватизації.
Про це повідомляє hromadske.
Законопроєкт підтримали 253 депутати.

Зазначається, що підставою ухвалення законопроєкту стала втрата чинності переліку підприємств, яких не можна приватизовувати. Зокрема, назви деяких державних підприємств та відомств, яким ці підприємства підпорядковуються, в Україні змінилися. Тому цей перелік у такому вигляді, у якому він існує, не матиме юридичної сили та не заборонить приватизацію деяких державних компаній.

Крім того, законопроєкт змінює закон України про приватизацію, зокрема забороняючи приватизовувати державне майно, розташоване на окупованих територіях.

«Також законопроєкт пропонує внести зміни до Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» в частині визначення критеріїв об’єктів, що не підлягають приватизації, зокрема, установити, що об’єкти права державної власності, що розташовані на тимчасово окупованих територіях, не підлягають приватизації до повного відновлення конституційного ладу України на тимчасово окупованих територіях», — йдеться у законопроєкті.

Як писав “Вголос”, сьогодні відбудеться чергове пленарне засідання Верховної Ради України 9 скликання. До порядку денного пропонується включити, зокрема, законопроєкт про викривачів корупції.