Верховна рада створила Тимчасову слідчу комісію з розслідування зміни власників телеканалів.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Народні обранці взяли за основу і в цілому проект постанови №2152 "Про створення Тимчасової слідчої комісії Верховної ради України для проведення розслідування відомостей щодо дотримання вимог законодавства при зміні власників інформаційних телеканалів і забезпечення протидії інформаційному впливу Російської Федерації".

Законопроєкт підтримали 278 парламентарів.

Серед основних завдань ТСК:

  • проведення комплексної перевірки обставин придбання, джерел виплати та надходження коштів під час зміни власників телеканалів NewsOne, "112 Україна", ZIK.
  • провести дослідження щодо встановлення осіб, які прямо чи опосередковано брали участь у процесі зміни власників вказаних телеканалів, є бенефіціарними власниками, впливають на редакційну політику телеканалів;
  • проведення дослідження щодо частки на інформаційному ринку, яка належить даним телеканалам.
  • проведення перевірки відомостей щодо систематичного розповсюдження окремими українськими телеканалами ідей та тез, що можуть загрожувати інтересам нацбезпеки, оборони та територіальної цілісності України.
  • проведення розслідування щодо здійснення інформаційними телеканалами спеціальних інформаційних операцій, спрямованих на підрив обороноздатності, деморалізацію особового складу ЗСУ та інших військових формувань, провокування екстремістських проявів, підживлення панічних настроїв, загострення і дестабілізацію суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації, розпалювання міжетнічних і міжконфесійних конфліктів в Україні та інших проявів загроз інформаційній безпеці України.
  • надання пропозицій щодо законодавчого врегулювання питання заборони монополізації інформаційного простору України;
  • у випадку встановлення достатніх підстав, ініціювання питання про притягнення винних осіб до відповідальності, передбаченої законодавством України.

Нагадаємо, народні депутати України ухвалили у другому читанні та в цілому проект закону №1230 “Про внесення змін до Митного кодексу України щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України”.