Про це йдеться у висновках Ради ЄС, ухвалених сьогодні у Брюсселі за результатами надзвичайного засідання з розгляду ситуації в Україні, передає «УНІАН».

«Рада рішуче засуджує безладний обстріл житлових районів, особливо у Маріуполі, та нещодавню ескалацію бойових дій у Донецькій і Луганській областях України. Рада шокована великою кількістю жертв. Рада відзначила докази постійної та зростаючої підтримки, яку Росія надає сепаратистам, що підкреслює відповідальність РФ», – йдеться в документі.

У зв’язку з цим Рада ЄС очікує, що Росія використає свій вплив і «буде спонукати сепаратистів без зволікань зупинити ворожі дії і повністю виконати свої зобов'язання у відповідності до Мінських домовленостей».

Мова, зокрема, йдеться про припинення бойових дій і виведення важкого озброєння із зони безпеки уздовж лінії розмежування, що передбачено Мінським меморандумом.

Нагадаємо, також сьогодні ЄС вирішив продовжити на шість місяців санкції щодо Росії, які були введені в березні минулого року у зв'язку з анексією Криму, а також розширити «чорний список».