Комітет міністрів Ради Європи (КМРЄ) підтримав позицію, що всі країни-члени повинні мати право брати участь у діяльності статутних органів організації, включно з Парламентською асамблеєю, а також мають голосувати на виборах нового генсека організації в червні.

Таке рішення ухвалив КМРЄ на своїй річній сесії в Гельсінкі, повідомляє «Укрінформ».

«Усі країни-члени повинні мати право брати участь на рівних засадах у Комітеті міністрів і Парламентській асамблеї – двох статутних органах Ради Європи», – йдеться у рішенні.

Водночас, як нагадали міністри, одним із фундаментальних зобов’язань країн-членів є сплата внесків до бюджету РЄ.

Окрім того, глави МЗС заявили, що вони вітатимуть той факт, якщо всі країни-члени зможуть взяти участь у сесії ПАРЄ у червні, зазначаючи важливість виборів Генерального секретаря Ради Європи і суддів Європейського суду з прав людини.

Міністри також підкреслили важливість посилення координації в діях КМРЄ і ПАРЄ задля «зміцнення спроможності Організації ефективніше реагувати на ситуації, коли країна-член порушує свої статутні зобов’язання або не дотримується стандартів, фундаментальних принципів і цінностей Ради Європи».

РФ у червні 2017 року вдалася до фінансового шантажу РЄ після накладання на її делегацію санкцій у ПАРЄ у відповідь на окупацію Криму та агресію проти України. Відтоді Росія не заявляє своїх делегатів на сесії Асамблеї.

Нині у Раді Європи діє потужне лобі, яке намагається повернути РФ до ПАРЄ, незважаючи на несплату Москвою внесків до бюджету Ради Європи, порушення норм міжнародного права та продовження агресії проти України.

Нагадаємо, що глава МЗС України Павло Клімкін стверджує, що країни, які готові повернути росіян у Парламентську асамблею Ради Європи без виконання ними жодних умов, стають співучасниками підриву Мінських угод.