Сьогодні депутати Верховної Ради України в першому читанні прийняли законопроект про національну безпеку України. Документ визначає рух України у напрямку Євросоюзу та НАТО.

Також закон передбачає розвиток держави в умовах воєнного конфлікту, а в деяких положеннях і дії в умовах воєнного стану. Зокрема, законопроектом пропонується визначити механізми керівництва у сфері національної безпеки та оборони, унормувати структуру і склад сектору безпеки і оборони, системи управління, координації та взаємодії його органів, запровадити комплексний підхід до планування у сфері національної безпеки і оборони для забезпечення сталого та ефективного цивільного демократичного контролю над органами та формуваннями сектору безпеки і оборони.

Крім цього, закон про національну безпеку України визначає Стратегію національної безпеки України, Стратегію воєнної безпеки України, Стратегію громадської безпеки та цивільного захисту України, Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу України, Стратегію кібербезпеки України, Національну розвідувальну програму, також порядок їх формування та реалізації у документах середньострокового та короткострокового планування. Зазначимо, цей законопроект подав до Верховної Ради президент Петро Порошенко у лютому цього року.