Відповідну заяву Радбез прийняв підвечір вівторка, в умовах дипломатичного супротиву делегації РФ, повідомило «Укрінформу» джерело, наближене до процесів прийняття рішень в штаб-квартирі ООН.

«Члени Ради Безпеки найрішучішим чином засудили вбивство одинадцяти й поранення сімнадцяти цивільних осіб, у тому числі жінок і дітей, в результаті обстрілу 13 січня 2015 року пасажирського автобуса в Волновасі Донецької області», – наголошується в документі.

У цьому зв’язку члени Радбезу висловили глибоке співчуття сім’ям загиблих та наголосили на необхідності «проведення об’єктивного розслідування й притягнення до відповідальності винних у цьому діянні». У заяві також підкреслюється необхідність суворого дотримання Мінських домовленостей від 5 та 19 вересня минулого року.

На тому, щоб Радбез ООН прийняв заяву, яка засуджує обстріл мирних жителів, наполягала українська делегація за сприяння партнерів у РБ. У кулуарах Ради наразі обговорюється питання можливого скликання позачергового засідання з української проблематики з огляду на останній розвиток ситуації, поінформувало джерело.

Як писав «Вголос», 13 січня близько 15:00 з боку Докучаєвська бойовики завдали артилерійський удар по блокпосту українських правоохоронців біля Волновахи. Один зі снарядів влучив у рейсовий автобус із цивільними громадянами. Спочатку повідомлялось, що 10 пасажирів загинули, ще 13 отримали поранення. Згодом кількість загиблих зросла до 12.

Під час обстрілу блокпоста сил АТО біля Волновахи терористи «ДНР» випустили з «Граду» понад 40 снарядів, один з яких потрапив у рейсовий автобус.

У Генштабі Міноборони заявили, що терористи завдали удару по цивільних громадянах біля міста Волноваха, щоб спровокувати відповідь по Докучаєвську, де вже були російські журналісти.