10 лютого у Раді безпеки ООН пройшли закриті консультації за запитом Нової Зеландії та Іспанії, під час яких обговорювалася гуманітарна кризу в Алеппо, повідомляє «Радіо Свобода». 

Представник Великобританії в ООН Метью Рікрофт заявив, що Росія зобов’язана припинити повітряні удари та використати свій вплив на режим президента Сирії Башара аль-Асада, щоб домогтися припинення вогню і створення умов для доставки гуманітарної допомоги.

Також у середу представник Держдепартаменту США Бретт Макгурк заявив, що повітряні удари, які наносить Росія по позиціях противників аль-Асада в Алеппо і його околицях, зміцнюють позиції угрупування «Ісламська держава». За словами Макгурка, Росія безпосередньо сприяє ісламістам.

За останні дні близько 35 тисяч сирійців були змушені покинути свої будинки після наступу сирійських урядових сил за підтримки російської авіації на місто Алеппо.

11 лютого у Мюнхені відбудеться зустріч Міжнародної групи підтримки Сирії, в якій візьмуть участь держсекретар США Джон Керрі і міністри закордонних справ близько 20 країн, зокрема і голова зовнішньополітичного відомства Росії Сергій Лавров.

Нагадаємо, понад 500 людей, у тому числі десятки цивільних, загинули в сирійській провінції Алеппо з початку наступу урядових військ за підтримки російської бойової авіації.