До силового захоплення центрального офісу всеукраїнської радіо мережі "Мелодія" причетний Український медіа холдінг Бориса Ложкіна, який заявляє про конфлікт "винятково господарюючих суб'єктів".

Як йдеться в повідомленні УМХ, 50% акцій АТ Онікс - мовця радіо "Мелодія", належить цьому холдингові.

"У результаті Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області 30 березня 2005 року прийняв рішення про припинення господарської діяльності АТ "ОНІКС" і призначив ліквідатором підприємства ЗАТ "Український Медиа Холдінг", - йдеться в повідомленні.

"Є рішення суду. Є наказ про вилучення документації, яке здійснював судовий виконавець, у присутності наших людей", - сказав у коментарі Українській правді віце-президент УМХ Григорій Шверк.

За його словами, судовий представник надав документи і запропонував добровільно виконати наказ. Як відзначив Швець, добровільно прохання виконане не було. Він також підкреслив, що відповідно до рішення суду, УМХ призначено ліквідатором "Онікса".

У повідомленні також зазначається, що менеджмент АТ "Онікс", який "неодноразово порушував вимоги законодавства і статутних документів у взаєминах з акціонерами, відмовився в добровільному порядку виконати рішення суду, що вступило в законну силу, і його виконання відповідно до закону здійснює відповідна виконавча служба".

"Група компаній "Український Медіа Холдинг" офіційно заявляє, що ситуація, яка виникла навколо АТ "Онікс" є тільки конфліктом інтересів господарюючих суб'єктів власників акцій підприємства і має бути дозволена винятково відповідно до чинного господарського законодавства України", - сказано в повідомленні.

"Будь-які спроби додати цьому конфліктові політичний підтекст є грубою спекуляцією. УМХ закликають усі ЗМІ та органи влади підходити до цієї ситуації винятково з таких позицій", - йдеться в документі.

УМХ також звинувачує Онікс у тому, що не дивлячись на те, що з 2001 року володіє 50% акцій Онікса, він був "цілком позбавлений можливості не тільки брати участь в акціонерних органах АТ "Онікс", але й одержувати будь-яку інформацію про його діяльність", а також "холдингу, як акціонеру підприємства, не надавалася звітність і не виплачувалися дивіденди".

У свою чергу начальник юридичного відділу Онікса Олександр Крижний заявляє, що судові виконавці "не надавали ніяких документів і рішень судів". " Усно нашим співробітником було зазначено, що це рішення суду дніпропетровської області", - сказав він.

Він також назвав рішення сфабрикованим. Крижний також повідомив, що у володінні УМХ знаходяться всього 2% акцій Онікса.

Крижний також повідомив, що підготовлено скаргу до суду на дії судового виконавця, а також звернення до генпрокурора і керівників інших правоохоронних органів про порушення кримінальної справи проти і судді, і людей, які сприяли захопленню.

"Українська правда"