Радник президента РФ з економічних питань Андрій Ілларіонов подав у відставку.

Ілларіонов назвав три основні причини своєї відставки. За його словами, це зміна в економічній політиці та економічній моделі, зміна політичного режиму і поява корпоративісткої моделі держави, передають Новини-Україна.

Раніше Андрій Ілларіонов неодноразово критикував політичний курс, якого дотримується нинішня влада країни, відзначає РБК. Зокрема , він виступав проти атаки на ЮКОС, тому що це, на його думку, вкрай негативно позначається на інвестиційному іміджі РФ.

Крім того, не так давно Андрій Ілларіонов заявив, що Росія перестала бути демократичною країною.

На думку Андрія Ілларіонова, "газова війна", розв'язана стосовно України, є однієї з афер року, здійснених російською владою.

Поміж інших афер року Ілларіонов назвав позики держкомпаній і поглинання держкорпораціями приватних компаній. За його даним, позики держкомпаній, що склали в 2005 році більше 20 млрд. доларів, "перекривають дії російського уряду з скорочення зовнішнього боргу". Він нагадав, що серед приватних компаній, поглинених державними, колишня "дочка" ЮКОСА "Юганскнефтегаз", "Сибнефть" Романа Абрамовича, "Силовые машини", ОМЗ та інші.

На посаду радника президента з економічних питань Андрій Ілларіонов був призначений у квітні 2000 року.

І-Репортер