Позаштатний радник міського голови Львова з питань безпеки Віталій Мацелюх, який допомагає фірмам перемагати у державних тендерах на “Прозорро”, каже, що отримує натомість офіційну “плату за консультаційні послуги”.

Про це Мацелюх заявив у коментарі “Вголосу”.

Так, 11 червня 2020 року на сайті Інформаційного агентства “Вголос” з’явилася стаття: “Як “заробити” на владі у Львові: майстер-клас від спеціалістів“. У ній ми, серед іншого, розповідали про те, що Мацелюх допомагає приватним компаніям заробляти мільйони на контрактах з державними установами через тендери на “Прозорро”, обіцяє у разі чого захищати їх від проблем із судами та не соромиться оголошувати про це на своїй “Фейсбук”-сторінці. У публікації, зокрема, містилося таке речення: “Радник міського голови абсолютно відкрито (!) пропонує фірмам допомогти перемогти в тендері за “відкат”!”

Невдовзі після публікації Мацелюх звернувся до нас з вимогою виправити в тексті слово “відкат” й опублікувати спростування такого змісту:

“Інформація про те, що радник міського голови Мацелюх Віталій Анатолійович пропонує фірмам допомогти перемогти в тендері за “відкат”, що була розміщена на сайті інформаційної агенції “Вголос” від 11.06.2020 під заголовком “Як “заробити” на владі у Львові: майстер-клас від спеціалістів”, є недостовірною та такою, що не відповідає дійсності”.

Ми, звісно, тільки підтримуємо бажання Віталія Мацелюха називати речі своїми іменами, тому звернулися до нього по коментар — попросили знайти більш доречне слово, яким можна було б замінити “відкат” у публікації.

Радник міського голови відповів, що гроші, які йому дають фірми за допомогу із тендерами на “Прозорро” називаються “платою за консультаційні послуги”.