Розвивати діловий центр Львова варто у районі Підзамче, де є великий територіальний резерв. Цей район є неподалік від історичного центру, куди інертно тяжіють потоки людей.

Таку ідею озвучили міський голова м. Винники Володимир Квурт і архітектор Микола Габрель у програмі «Великий Львів»

За словами співзасновника ГО «Великий Львів», наше місто зараз втрачає потугу регіонального центру. Так, за минулий рік в Івано-Франківську питома вага інвестицій на одного мешканця становила 2000 тисячі доларів. А у Львові – лише 500 доларів. Фактично в чотири рази зараз у Львові менш ефективний уряд, менш ефективна система управління, менш ефективне місто загалом.

«Ми повинні запропонувати інвесторам цікаві для них варіанти. Наприклад, відкриття штаб-квартир тут, спілкуватись з іноземцями – пропонувати їм саме у Львові відкривати посольства. Китай, Індія, Марокко, Канада… Спілкуючись, ми фактично штучно, але нав’язуємо контакт, який нам потрібен. Львів повинен особисто продемонструвати зацікавленість у діалозі. Те саме стосується виробництв, вони повинні відкриватись і тут. Потрібно розвантажувати історичний центр міста. Наприклад, Підзамче може стати новим адміністративно-діловим епіцентром Львова», – наголосив Володимир Квурт.

За словами архітектора, доктора технічних наук Миколи Габреля, сьогодні Львову бракує потужності в центральній частині міста. Потрібно знайти територію, де б можна було концентрувати функції нового часу, і щоб вони були якомога ближче до історичного центру, не шкодячи йому.

«Ми зараз фактично втискаємо у старий центр якісь готелі, ресторації, нові заклади, щось надбудовуємо, ліпимо. Але це шлях.

Я вважаю, що розвивати діловий центр варто у районі Підзамче. Це територія зараз фактично занедбана. Але це не периферія, це близько до центру. Там є великий територіальний резерв, малоефективно використовувані будівлі. Завдяки цій території можна вирішувати також транспортні проблеми міста. Бо він почне тяжіти туди, а не в історичне серце міста», – розповів доктор технічних наук, завідувач кафедри архітектурного проектування Інституту архітектури НУ «Львівська політехніка», завідувач відділення Інституту господарювання та просторового розвитку Університету м. Лодзь Микола Габрель.

Раніше у Львові обговорювали можливість перенести адміністративний центр на Сихів. Однак, за словами Миколи Габреля, історично склалось так, що інертно люди тяжіють саме до площі Ринок. Тому адміністративно-діловий епіцентр варто створювати неподалік. Микола Габрель схвально оцінив те, що Володимир Квурт цікавиться урбаністикою та природою життя міста, а ГО «Великий Львів» озвучує і опрацьовує ідею відродити величний Львів, який стане регіональним економічним центром.