Про це у коментарі Вголосу повідомила волонтер Західноукраїнського товариства захисту тварин Наталія Куба.

«Європейська Конвенція про захист домашніх тварин – річ позитивна, над цим питанням громадські організації працювали багато років. Однак, прийняли її не в намаганні дійсно запровадити гуманні підходи, а як певну умову підписання Угоди про Асоціацію», – розповіла волонтер ЗУТЗТ.За словами Наталії Куби, Конвенція – це декларативний документ, який не передбачає якихось механізмів покарань, адже усе це передається на розгляд країни, яка її підписує.

«І такі моменти, як, наприклад, підвищення відповідальності власників тварин… В існуючому українському законодавстві, уже є подібні норми, але, не зважаючи на те, що це наш власний закон, він не виконується», – розповіла волонтер ЗУТЗТ.

Наталя Куба також сумнівається, що норма, яка чітко написана в Конвенції, –«ніхто не може залишити тварин» – буде виконуватися із її затвердженням.

Ефект прийняття Конвенції про захист домашніх тварин, за словами Наталії Куби, буде тоді, коли налагодиться тісна співпраця державних установ із громадськими організаціями щодо вирішення гуманного регулювання системи тварин.«У наших містах існують документи, які дуже добре приписують всі норми, але вони не виконуються, бо ніхто не контролює, або ніхто не фінансує», – повідомила волонтер ЗУТЗТ.

Як приклад, Наталія Куба розповіла про Програму регулювання чисельності безпритульних тварин у місті Львові, яка не має під собою жодного фінансування, хоча й існує із 2009 року по 2014 рік.

«Поки не будуть діяти у державі певні форми захисту тварин, доти Конвенція глобально нічого не змінить», – зазначила Наталія Куба.

Окрім того, за словами Натілії Куби, негативним моментом конвенції є неточність перекладу, що дозволяє спекулювати термінологією. Більше того, завершальною статтею Конвенції є подача певних зауважень і пропозицій, тоді, коли  цей пункт, за словами Наталії Куби, повинен бути першим.

«Конвенція була видана в листопаді 1987 року, вона не відповідає цьому часу, ми мусимо адаптовуватися до сучасних моментів», – повідомила Наталія Куба.

Також, Конвенція твердить про те, що «виконує норми, контролює, розробляє механізми компетентний державний орган».

«У нашій державі такого «державного» органу фактично немає», – повідомила волонтер ЗУТЗТ.

Нагадаємо, ВРУ ратифікувала Європейську Конвенцію про захист домашніх тварин.