З дводенним робочим візитом 22 і 23 квітня Варшаву відвідала Секретар РНБО України Раїса Богатирьова. Головним її завданням було встановлення безпосередніх контактів з першими особами польської держави та керівниками т.зв. безпекового блоку державних установ Польщі.

Із запланованих пунктів досить насиченої програми перебування не вдалося реалізувати лише зустрічі з другою після президента людиною країни (за польською конституцією) – Маршалом Сейму (нижня палата польського парламенту) Броніславом Коморовським, який перебував у закордонному відрядженні. Зате відбулася знайомство з Президентом Лехом Качинським та державним секретарем секретаріату Голови ради міністрів РП. Повністю виконано завдання по ознайомленню з діяльністю основних державних інституцій, що відповідають за питання внутрішньої та зовнішньої безпеки, що стало можливим у ході зустрічей з керівництвом Агентства внутрішньої безпеки, яке очолює підполковник Кшиштоф Бондарик, а також з координатором спецслужб Яцком Ціхоцьким.

Проте, найбільше спільних справ для обговорення у Р. Богатирьової було в ході переговорів з її польським відповідником – керівником Бюро національної безпеки Польщі (БНБП) Владиславом Стасяком. Адже БНБП, так як і РНБОУ, є органом при президенті країни, який «працює у сфері внутрішньої та зовнішньої безпеки країни» шляхом «реалізації завдань Президента РП у сфері національної безпеки, що випливають із його конституційних повноважень гаранта Конституції».

Сторони обговорили актуальні проблеми двосторонніх відносин та безпеки в регіоні, а також можливі загрози для безпеки України і Польщі та шляхи їх вирішення. Особливу увагу було приділено результатам Бухарестського самміту НАТО та напрямкам співпраці апаратів РНБОУ і БНБП у питаннях підготовки ґрунту для позитивного рішення стосовно приєднання України до ПДЧ на грудневому засіданні Комісії «Україна–НАТО». Польська сторона надасть Україні всіляку можливу інформаційну, навчальну допомогу та поділиться своїм досвідом у сфері правового та фінансового забезпечення підготовки країни до майбутньої участі у Північноатлантичному блоці – запевнив В. Стасяк.

За результатами переговорів Раїса Богатирьова та Владислав Стасяк підписали «Заключне Комюніке» та «План співробітництва між БНБП і апаратом РНБОУ на 2008-2009 рр.», яким, зокрема, передбачається механізм постійних політичних консультацій двох структур з питань двостороннього співробітництва та у сфері регіональної безпеки. Апарати обох структур створять спільні робочі групи: по підготовці пропозицій для ЄС і НАТО, з питань енергетичної безпеки, а також з питань вивчення можливостей спрощення перетину українсько-польського кордону.