Тим часом водії зволікають із страхуванням, створюючи собі додаткові фінансові проблеми

Страховий поліс — це дорого. Принаймні така думка побутує в суспільстві. Хоча, якщо підрахувати, видатки на поліс мізерні, не кажучи про витрати на ремонт авто, а й навіть про видатки на пальне. Зрештою, експерти сходяться на думці, що про „цивілку” просто занадто мало знають, тому і не поспішають страхуватись, а питання ціни далеко не вирішальне. Саме про це йшла мова на круглому столі „Страховий ринок України”, який відбувся в середу, 15 серпня, у Львові з ініціативи СК „Універсальна”.

„Особисто мені, як законослухняній людині зрозуміло, що треба застрахувати свій транспортний засіб, — це так само як зранку помитись, — розповів на круглому столі голова асоціації перевізників Львівщини Роман Лобода. — І більшість людей теж це розуміють. Але є населення, яке нехтує цими загальними правилами. Я думаю, причина в тому, що недостатньо проводиться інформування громадян. Страхування ОЦВ — це нове, а все нове завжди сприймається в „багнети”.

З тим, що про такий вид страхування мало надається інформації, погодилось більшість присутніх. „Думаю, кожному потрібно довести, що страхування цивільної автовідповідальності це є вигідно”, — зазначив голова асоціації роботодавців Львівщини Зеновій Бермес.

Щодо ціни поліса, то для звичайного водія він не є аж занадто дорогим. „Я абсолютно впевнений, що 200 гривень за поліс для будь-якого водія це не є ціною, — розповів директор „Західноукраїнського автомобільного дому” (офіційний дилер Мерседесу у Львові) Євген Щур. — Потім матеріальні збитки і проблеми є набагато більшими. Є досвід закордонних країн, той шлях, який вони пройшли, це все треба використовувати”.

Відзначимо, що вартість поліса залежить від об’єму двигуна, від стажу водія, та району реєстрації авто. „Якщо брати машину пересічного громадянина, тобто об’ємом двигуна до 1,6 „кубиків” — в районному центрі поліс коштує 140 грн., а там, де рівень настання страхового випадку є вищим – у великих населених пунктах із більшою концентрацією авто – вартість полісу може сягати до 500 грн., — розповів голова Львівської філії Страхової компанії „Універсальна” Геннадій Моїсєєв.

Якщо ж порівнювати вартість полісу з сумою відшкодування — то різниця є вражаючою. Так по страхуванню цивільно-правової відповідальності розмір відшкодування складає 25 тис. грн. за шкоду, заподіяну майну потерпілих і 51 тис. грн. за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю потерпілих. По КАСКО суми не обмежені — залежить від вартості автомобіля. „В нас була виплата цього року — 640 тисяч гривень. За викрадену машину”, — сказав Геннадій Моїсєєв.

Тут, щоправда, потрібно враховувати і специфіку українського ринку страхових послуг. Не зважаючи не те, що членами Моторного бюро (тобто ті компанії які продають поліси ОЦВ) є близько 100 компаній, проте 66% продажів припадає на 10 компаній. На них же припадає 60% усіх виплат. Відповідно решту компаній мають мізерні суми як продажів, так і виплат.

Питання страхування авто стає все актуальнішими з огляду на зростання кількості власників автомобілів та дорожньо-транспортних пригод. Експерти фіксують автомобільний бум в Україні. Так, тільки в 1 півріччі цього року продано 216 тисяч автомобілів. „В основному — люди перший раз сіли за кермо”, — каже директор ЛФ „Універсальної”. З огляду на появу стількох водіїв-новачків, не дивує і збільшення кількості ДТП в області. „Ситуація з кожним роком стає все критичнішою, кількість ДТП постійно зростає. Все більше гинуть люди і все більше травмуються”, — розповіла керівник прес-центру управління ДАІ УМВСУ у Львівській області Світлана Добровольська. За її даними, у січні-липні цього року скоєно 1,5 тисяч ДТП, у яких 200 осіб загинуло, а 1787 — отримало травми. Для порівняння, торік за аналогічний період у ДТП загинуло 120 осіб, 1423 — травмовані.

За такої не надто „симпатичної” картини страховий поліс — стає просто необхідним, в якості елемента економічної безпеки руху, на рівні з дотриманням правил дорожнього руху та слідкування за технічною справністю автомобіля.

Довідка про компанію

• ВАТ «Страхова компанія Універсальна» заснована в 1991 році.
• Регіональна мережа нараховує 45 філій та представництв по всій Україні.
• Компанія пропонує послуги у 29 видах страхування на підставі 29 ліцензій.
• «Універсальна» входить до десятки найпотужніших страховиків України. У 2006 році компанією було укладено 802 677 договорів, сума страхових премій склала понад 169 млн. грн, виплати склали більш як 55 млн. грн..
• «Універсальна» є єдиним українським страховиком книжок міжнародного дорожнього перевезення (TIR) від Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України.
• ВАТ «Страхова компанія «Універсальна» є членом Президії Моторного (транспортного) Страхового Бюро України, членом президії Ліги Страхових Організацій України, членом Національного клубу страхової виплати.
• «Універсальна» першою серед страхових компаній України отримала сертифікат відповідності системі управління якістю згідно вимог міжнародного стандарту ISO 9001:2000.
• На сьогодні Універсальна володіє однією з найбільших в Україні мереж аварійних комісарів, що забезпечує високий сервіс обслуговування клієнтів та оперативне врегулювання страхових випадків.
• Перестрахування великих ризиків компанії знаходиться у провідних перестраховиків Європи (Munich Re, Hannover Re, SCOR і т.д.).