Як ідеться в повідомленні прес-служби Рахункової палати, зазначені завдання у 2012 році в цілому були досягнуті, однак українська система пенсійного забезпечення залишається складною і не уніфікованою. Диспропорції в розмірах пенсій, призначених у різні роки та за різними законами, залишились після законодавчих змін.

У Рахунковій палаті відзначають, що в цілому у 2012 році показники дохідної частини бюджету Пенсійного фонду виконані на 97,3%, видаткової на 102,2%. Реальний дефіцит бюджету Пенсійного фонду 2012 року склав 27,2 млрд. грн., з них 15,3 млрд. грн. – кошти, що надійшли з держбюджету на покриття затвердженого дефіциту, 11,9 млрд. грн. – заборгованість перед держбюджетом за отримані впродовж року позики на покриття тимчасових касових розривів. Крім того, на початок 2013 року залишались непогашеними 37,2 млрд. грн. позик минулих років.

«Зростання обсягу дефіциту бюджету Пенсійного фонду також пов’язано із здійсненням ним доплати до пенсій (29,3 млрд. грн.) для доведення їхнього розміру до мінімального прожиткового мінімуму. Встановлення особливих умов розподілу джерел фінансування виплати пенсій військовим пенсіонерам та несвоєчасне відшкодування Пенсійному фонду видатків державними страховими фондами спричинило додаткове навантаження на власні кошти його бюджету на суму 3,5 млрд. грн.», – йдеться у повідомленні.