Про це заявив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, повідомляє російське агентство РІА «Новости».

«Росія – це країна, яку закликали сторони конфлікту. Це держава, яка закликала сторони конфлікту підписати комплекс заходів з виконання мінських домовленостей. Але Росія не є стороною, яка виконує цей комплекс заходів. Це країна, яка виступає гарантом, яка виступає із закликом, але, безумовно, це не сторона, яка повинна виконувати дії для цього. Ми просто не можемо цього робити фізично, тому що Росія не є учасником цього конфлікту», – сказав Пєсков.

При цьому він заявив, що Росія розраховує на виконання всіх пунктів документа з врегулювання ситуації на Сході України, який було ухвалено на «нормандському» саміті в Мінську.

«Усе, що записано в плані, підлягає виконанню», – сказав Пєсков.

Як писав «Вголос», у Мінську 11-12 лютого близько 16 годин привали переговори з врегулювання кризи на Донбасі за участю президентів України Петра Порошенка, Франції Франсуа Олланда, Росії Володимира Путіна і канцлера ФРН Ангели Меркель.

За словами Президента України Петра Порошенка, домовленості передбачають припинення вогню з 15 лютого, відведення всього важкого озброєння, а також відновлення контролю над держкордоном до кінця року.

Свою версію домовленостей також виклав Путін.