В пояснювальній записці до проекту закону депутат пише, що за даними МВС України, станом на 6 квітня 2012 року в Україні всього за шість місяців зареєстровано 25 тис. 913 наркозлочинів (з них 10 тис. 497 тяжких та особливо тяжких злочинів), розслідувано 24 тис. 183 злочини (з яких 8975 тяжких та особливо тяжких злочинів).

Крім того, нардеп констатує, що на сьогодні офіційно налічується близько 500 тисяч наркоманів, з них 171,6 тисяч вживають наркотики регулярно. При цьому близько 5 тисяч наркозалежних не досягли 18 років.

Антон Яценко зазначає, що розробив свій документ, щоб зменшити кількість осіб, що вживають наркотики та психотропні речовини, а також щоб знизити рівень злочинності у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів шляхом посилення кримінальної відповідальності.

Відповідно його законопроектом передбачено, що за контрабанду наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів, за використання коштів, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, прекурсорів, за незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів та за низку інших кримінально карних правопорушень, передбачених розділом ХІІІ Кримінального кодексу України, встановлюється довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.