Законопроектом пропонується доповнити частину першу статті 5 Закону України «Про судовий збір» новим пунктом 25, передбачивши надання Державній службі України з надзвичайних ситуацій та її територіальним органам пільг зі сплати судового збору за зверненнями до суду у справах, пов'язаних з питаннями, що стосуються їх повноважень.

У пояснювальній записці йдеться про те, що на сьогодні найбільш проблемним питанням є сплата судового збору органом державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки у разі подання адміністративного позову до адміністративного суду.

Так, Закон України «Про судовий збір» визначає, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову ставка судового збору складає 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 34,4 гривні.

Станом на 5 липня 2013 року державними інспекторами з нагляду і контролю у  сфері пожежної і техногенної безпеки лише за порушення у сфері пожежної безпеки було винесено близько 48 750 постанов із застосування запобіжних заходів, не включаючи приписів, винесених за порушення у сфері техногенної безпеки. 

Оскільки ДСНС України та її територіальні органи не звільнені в установленому порядку від сплати судового збору, орієнтовно за подання 48 750 адміністративних позовів за перше півріччя 2013 року необхідно було б сплатити 1 677 000 гривень судового збору.

Однак, відповідної статті видатків для ДСНС України та її територіальних органів державним бюджетом не передбачено.

Зважаючи на це, на сьогодні існує нагальна потреба у внесенні змін до статті 5 Закону України «Про судовий збір» в частині звільнення ДСНС України та її територіальних органів від судового збору у справах, пов'язаних з питаннями, що стосуються їх повноважень.