«5 канал», підконтрольний народному депутатові Петру Порошенку, згортає кореспондентську мережу в регіонах і закриває деякі телепроекти, повідомляє «Дело».

За даними працівників «5 каналу», скорочення проектів і штату в регіонах пов’язане з недостатнім фінансуванням. За інформацією, бюджет каналу наступного року в кращому разі буде затверджено на рівні попереднього.

Олександр Боль, екс-керівник регіональної кореспондентської мережі «5 каналу», відзначив, що хоча офіційне скорочення корпунктів ще не оприлюднено, але в планах менеджменту закрити 6 з 9. «Проводиться ревізія корпунктів. Ідея така, щоб перейти на систему стрінгерів, тобто на гонорари», - сказав він. За його даними, планується зберегти корпункти тільки в тих регіонах, де є пересувні телестанції — Сімферополі, Львові та Донецьку.

Боль говорить, що утримання 6 корпунктів, яке включає витрати на зарплату, оренду транспорту, бензин, оренду приміщення, телефон, Інтернет, техніку, щомісячно обходиться менш ніж в 10 тис. дол. «Об’єктивно - це копійки. Думаю, причина скорочення — брак грошей взагалі на каналі», - каже Боль.

Крім того, Боль повідомив, що навіть закривши корпункти, істотно заощадити власникам каналу навряд чи вдасться.

Засновник каналу Петро Порошенко вчора був недоступним для коментарів. Його прес-секретар Ірина Фриз відзначила, що телеканал «це окрема структура, яка функціонує самостійно. Вся інформація про бюджет є на каналі», — уточнила вона. Водночас Юрій Стець, генеральний продюсер «5 каналу», повідомив, що остаточно бюджет на 2007 рік буде розглядатися 15 грудня Рахунковою комісією.

«Яка буде затверджена сума, я поки не знаю», — відзначив він. За його словами, навіть якщо фінансування каналу в 2007 році залишиться на рівні торішнього, канал зможе функціонувати без проблем. «Хоча, звісно, це не буде бюджет розвитку», — визнав Стець. При цьому він запевнив, що не обізнаний про можливе скорочення регіональних корпунктів, а також низки програм каналу.

proUA