Рівень довіри до державних органів влади в Україні падає.
Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного в травні 2005 року Українським інститутом соціологічних досліджень і Центром "Соціальний моніторинг". Так, відповідно до проведених опитувань довіра до Верховної Ради в травні поточного року в порівнянні з березнем знизилась з 47 до 39%, до прем'єра з 60 до 58%, до Кабінету Міністрів з 54 до 49%, до президента з 65 до 60%, до міліції з 38 до 36%, до Служби безпеки з 48 до 45%, до судових органів з 48 до 45%. При цьому рейтинг голови Верховної Ради у травні в порівнянні з березнем виріс на 4% й у цей час йому довіряють 55% опитаних.

Коментуючи ці дані, представник Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко підкреслив, що збільшується рівень недовіри до названих державних органів влади й до окремих їхніх діячів. Наприклад, рівень недовіри до Тимошенко збільшився в травні в порівнянні з березнем на 4% і зараз становить 32%, до Віктора Ющенка - з 25% до 31%, до голови Верховної Ради - на 1% (31% у травні). Рейтинг довіри до Нацбанку у травні в порівнянні з березнем знизився на 7% і зараз складає 39%. Частка опитаних, що висловили недовіру, становить 42%, а в березні цей показник дорівнює 31%. Фесенко підкреслив, що така висока недовіра до НБУ пояснюється так званими "останніми експериментами над населенням". За словами експерта, зниження рівня довіри до органів державної влади й державних діячів має стати "тривожним дзвоником" для нової влади. Він також відзначив, що "помаранчева революція" відбулася нагорі, не зачепивши при цьому нижні щаблі влади. Наприклад, рейтинг Тимошенко досить високий, але населення не довіряє місцевим органам влади, тобто існує великий дисбаланс в органах влади.

Соціологічні дослідження показують, що рівень довіри до ЗМІ в травні в порівнянні із груднем 2004 року нібито виріс. Газетам у грудні довіряли 46% опитаних, у березні 57%; радіо - 49% й 58% відповідно; телебаченню - 50% й 63%. У той же час, якщо зрівняти показники, отримані в травні, з показниками річної давнини, то видно, що нічого не змінилося. Фесенко також звернув увагу на те, що є розходження в довірі до органів влади й політиків, які очолюють ці органи. Так наприклад, населення позитивно оцінює Міністра внутрішніх справ Луценка, але в той же час ставлення до самої міліції не міняється.

Українська правда з посиланням на ЛІГАБізнесІнформ