Рейтинг "Народного Союзу “Наша Україна" (НСНУ) і Соціалістичної партії України (СПУ), починаючи з лютого, дещо знизився, при цьому значно зріс рейтинг Блоку партій Юлії Тимошенко (БЮТ).

Про це заявив сьогодні на прес-конференції в УНІАН Віктор Небоженко - керівник соціальної служби "Український барометр", яка з 25 травня по 5 червня проводила опитування 1799 респондентів у всіх областях, в Криму, Києві й Севастополі.

Коментуючи результати опитування, експерт зазначив, що позиції соціалістів, яким дісталися "самі ласі шматочки" в управлінні державою, такі як Фонд державного майна, Міністерство внутрішніх справ і Міністерство аграрної політики, поступово падають (починаючи з квітня, впали на 2,8% - до 4%). Падіння рейтингу СПУ, на думку соціологів, пов'язане з "нестійкістю позиції, яку зайняв Мороз".

За даними опитування, починаючи з лютого 2005 року, рейтинг НСНУ знизився з 37,5% до 20%, і, за прогнозами соціологів, до осені спад рейтингу може мати стрімкіший характер. Соціологи вважають, що така не зовсім позитивна динаміка пов'язана з деякою роздратованістю і розчарованою українців, які чекали від приходу нової влади швидких змін на краще. . При цьому Небоженко зазначив, що НСНУ "втрачає" в основному серед своїх "фанатів", так званого "електорального ядра".

Що стосується рейтингу БЮТ, то він "катастрофічно швидко зростає". Зокрема, з лютого рейтинг БЮТ виріс майже на 10% - до 17,3%. На думку соціологів, прем'єр-міністр Тимошенко зараз "вийшла на пік", свого роду граничний показник, утримати який до осені їй "буде дуже тяжко і, швидше за все, не вдасться. Це буде для неї надзавдання".

При цьому за рейтингом БЮТ упритул підійшов до НСНУ, і якщо відбудеться "зміна лідерів", і БЮТ подолає 20% - "точку перелому", - це може негативно вплинути на подальше створення блоку політичних сил на парламентських виборах. "Якщо рейтинги ростимуть, то я не знаю, як вона далі блокуватиметься з Ющенком", - зазначив керівник Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко на прес-конференції.

Соціологи також зазначили, що в цілому рівень поваги українців до лідерів основних політичних сил - "до Віктора Ющенка, Юлії Тимошенко, Володимира Литвина і навіть Віктора Януковича" - залишається досить високим.

І-Репортер