Львів вже може готуватись до свят і спокійно зустрічати новий рік, адже в минулому залишилось купа подій які можна буде згадати з приємністю. Серед них і сьомий "Jazz Bez"!!!

"Jazz Bez", який тривав цілих вісім днів, від 2 до 9 грудня, розвинувши терени джазових дій зі Львова на Рівне, Тернопіль, Перемишль, Ярослав і Санок.

"Jazz Bez", на який не посоромились приїхати кращі джазмени зі США, Німеччини, Данії, Франції, Польщі, Литви та України і який удостоїв своїм візитом живий патріарх американського джазу Лі Конітц.

"Jazz Bez", завдяки якому традиційний оплот львівського рок-н-ролу «Лялька», змінила свій профіль і перетворилась на етно-джаз клуб із новим якісним звуком, дорогою апаратурою та авангардним дизайном від Влодка Кауфмана.

"Jazz Bez", що турбується не лише про організацію концертів, але й про естетичні смаки львів’ян, надаючи 50% знижки студентам.

"Jazz Bez", який тільки у Львові цього року відвідало понад 4 тисячі меломанів. "Jazz Bez", який цьогоріч подарував найкращому фанатові джазу Ростиславу Чорнію пожиттєвий абонемент на всі концерти майбутніх фестивалів та всі джазові імпрези, які коли-небудь проходитимуть в «Ляльці».

"Jazz Bez", який крім купи емоцій, подарував цілий тиждень різноманітного джазу: традиційного і авангардного, українського та світового, класичного та сучасного, елітарного і водночас доступного.

Рейтинг кращих концертів "Jazz Bez - 2007" від львівських джазоманів:

1 «Monorail Quartet» – за блискучий інтелектуальний білий джаз з вдало допасованими елементами авангарду, майстерне виконання, з якого видно, що музиканти пройшли всі щабелі класичного джазу. І зокрема – за непересічну гру Яцека Когана.

2. Лі Конітц – за молодечу бадьорість, велич та спокій кул-джазового виконання та довгі роки творчості.

3. «FIVE SPOT» – за завернутий авангард, зрозумілий тільки справжнім знавцям джазу. Феноменальну «драм-машину» у постаті Клауса Кюгеля, чарівну піаністку Роберту Пікет і незаперечного авторитета – саксофоніста Петраса Вишняускаса. І за безперечну гордість Львова – дует Марка Токара та Юрія Яремчука.

4. Noah Rosen/Mikolaj Trzaska Quartet – за творчу суміш класичного джазу з авангардом і дуже сильного саксофоніста Миколая Тшаску.

5. «Trio Szymanowski» – за вібрафон, самого Кароля Шимановскі, що робить джаз чарівним та химерним.

6. «Piotr Baron Quartet» – за класичний легкий та спокійний джаз, відточену техніку та останню блюзову композицію.

7. «Dzyga Jazz Quintet» – за добру гру класичного джазу у власній інтерпретації та трубу Валерія Кота.

8. «Тріо Валерія Колєснікова» – за ненав’язливий джазом радянських часів, і відповідно віртуозність, підкріплену досвідом.

9. «Fusion Orchestra» – за інтелектуальний джаз-рок (особливо спокійні речі). І те, що у Севастополі є люди що розуміють джаз не гірше за львів’ян.

10. Джуліан Томас – за суто європейський (британський) блюзовий спів, щирість та новий пілотний диск, присвячений Україні.

Заохочення:

«ART-Time» – за те, що навіть у смт. Клевань, може назбиратися джаз-бенд до 10 людей, які вправно грають прості джазові композиції.

«BigBand» - за кількість та на перспективу.

фото: Оксана Ключечко (1-9), Орест Калиняк (10)