Рейтинг ВО "Свобода" за короткий час зріс удвічі і продовжить зростати.

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" написав політолог Петро Олещук, коментуючи оприлюднені напередодні соціологічні рейтинги.

"Якщо взяти за основу нові рейтинги, то бачимо тенденцію, яку я (і не лише) передбачав раніше. Вихід на політичну арену "Голосу" позначився помітним падінням рейтингів "Європейської солідарності", яка вже балансує на межі прохідного бар'єру. Але і цим сюрпризи для президентської політичної сили не обмежуються. За невеликий проміжок часу майже удвічі "підросла" Свобода, під брендом якої до парламенту йдуть об'єднані націоналісти, которі, до речі, саме нещодавно провели свій з'їзд", - зазначив політолог.

Олещук звернув увагу на те, що націоналісти, на відміну від інших партій, зробили ставку не тільки на лідерів, а й на весь парламентський список, який у них виглядає досить сильним та відповідним до запитів електорату.

"Важливо, що вперше об'єдналися всі більш-менш серйозні політичні сили, які відкрито декларували націоналізм як власну ідеологію. Психологічно це важливо для виборця, який втомився від дрібних чвар "гетьманів" та хоче зрозумілої позиції на виборах", - наголошує Петро Олещук.

"Можу припустити, що зростання рейтингу Свободи продовжиться, - додає експерт. - Причини цього прості. Список не викликає серйозних заперечень, конкретних конкурентів у електоральній ніші у них немає, а запит на націоналістів за умов зростання ваги та запитів проросійських сил знову актуалізується".

За словами Олещука, з політологічної точки зору це може позначитися втратою позицій "абстрактно-патріотичними та загально-ліберальними політиками", адже серед лібералів тепер теж є дуже серйозні пропозиції.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2722759907752030&set=a.561782197183156&type=3

Нагадаємо, ВО «Свобода», Національний корпус, Правий сектор, Українська добровольча армія, ОУН та Конгрес українських націоналістів ідуть на вибори до Верховної Ради спільним списком.

Очолить похід націоналістів лідер «Свободи» Олег Тягнибок. Також до першої п’ятірки націоналістів увійшли лідер Національного корпусу Андрій Білецький, командир Української добровольчої армії Дмитро Ярош, голова Правого сектору Андрій Тарасенко та віцеспікер Верховної Ради України VII скликання Руслан Кошулинський. Відповідне рішення ухвалив з’їзд ВО «Свобода» 9 червня 2019 року.