Минулого року на Співоче поле були авансовані кошти в розмірі 239 тис. грн., проте, за словами головного спеціаліста управління культури та туризму ЛМР Романа Кіндзера, роботи були виконані на більшу суму: «На Співочому полі вже закладена основа під фундамент. Нам потрібно доробити сцену, а також позаду неї гримерку у вигляді писанки. Наразі, жодні роботи більше не проводяться. Коштів немає».

За словами в. о. директора Музею народної архітектури та побуду Івана Косачевича, Співоче поле потрібне для того, щоб літом проводити різноманітні фестивалі та святкові заходи.

«Співоче поле ми мусимо закінчити, проте не знаємо ще за чиї кошти. Можливо, будемо шукати інвестора», - додав він.

Нагадаємо, що постійна комісія з питань культури, дозвілля, промоції, ЗМІ та туризму ЛМР цього року відмовилася фінансувати Співоче поле і на Шевченківський гай виділила кошти в сумі 100 тис. грн.

«На Співочому полі стояла нормальна сцена, нормальні кріселка, то не було щось таке дуже модне, проте зараз такі часи, а управлінню культури та туризму світ клином на ньому зійшовся, бо вони його спочатку розрили ще минулого року, а тепер кажуть, що туди потрібно вкласти 1 млн. грн. То не треба було того розривати і тоді не треба було би вкладати», - стверджує член постійної комісії з питань туризму Наталія Усач.

 

За її словами, в першу чергу комісія вважає за потрібне реставрувати ті пам’ятки архітектури, які є в Шевченківському гаю, зробити якісь елементарні умови для відвідувачів і взагалі не робити там загальноміські заходи. Для таких заходів в місті є парк культури.
«Ми один рік проведемо там загальноміські заходи і від Шевченківського гаю не залишиться нічого. Тому всі аргументи міського управління культури та туризму не мали підґрунтя такого, щоб ми дали гроші на Співоче поле, бо це лише така гарна обгортка, а благими намірами це лише дорога в пекло», - пояснила п. Наталя.

«Бо наступним кроком, я боюся було б те, що Шевченківський гай не справляється з утриманням такого співочого поля на 1 млн грн. і управління тут може просто виступити таким собі агітатором про те, що треба щось з цим співочим полем зробити, наприклад здати в оренду, скласти договір про співпрацю на 10-20 років, а дальше можна його приватизувати.