Так вважають 64% респондентів дослідження «Левада-центру», повідомляє ІП. 

До того ж, пікової точки досягла кількість тих, хто вважає Росію великою державою – 72% росіян (минулого року – 64 %).

Із думкою про свій народ опитані передусім пов'язують історію (46%), місце, де людина народилася (39%), і «землю, на якій ми живемо» (38%).

Із державою народ асоціюється лише у 17% респондентів, хоча рік тому так відповідали 26%. Пишаються тим, що живуть у Росії, 83% опитаних. Самою країною пишаються 67%.

Ріст великодержавних настроїв, за словами соціолога «Левада-центру» Каріни Піпії, можна пояснити реакцією на «несправедливу», «антиросійську» політику країн Заходу, яка консолідує громадську думку навколо ворогів протягом останніх трьох років.

«Подібний захисний націоналізм, як правило, завжди призводить до консолідації навколо історико-культурного ядра, що у випадку Росії вкладається в ідеологію «особливого шляху», особливої ролі російського народу у світовій історії», – говорить Піпія.

Великодержавні настрої не зникають, оскільки вони накопичвалися дуже давно – із середини 1990-х років, відзначає політолог Олексій Макаркін:

«Після розпаду Радянського Союзу багато людей вважали, що це тимчасово, однак раптом з'ясувалося, що жодна з країн не збирається «повертатися». Це наклалося на зниження міжнародної ролі Росії, економічну кризу, почуття непевності у завтрашньому дні. Усе це компенсувалося мріями про велике майбутнє. Після Криму ці почуття закріпилися».

Навіть у випадку зростання протестних настроїв і претензій до влади імперські настрої зберігатимуться, вважає експерт.

«Вголос»