Ректор ЛНУ ім. Івана Франка Іван Вакарчук заявляє про тиск на адміністрацію університету з боку силових та контролюючих структур.
„Дії силовиків, це тільки одна складова системного тиску, який відбувається стосовно адміністрації університету в даний період”, – заявив Іван Вакарчук на зустрічі зі студентами 10 листопада. Про це повідомляє центр громадських зв’язків ЛНУ ім. Івана Франка.
Від липня в університеті проводять перевірки різні силові структури, зокрема Управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВСУ у Львівській області та Управління державної служби боротьби з економічними злочинами УМВСУ у Львівській області. Останній тиждень до них долучилися спеціалісти Контрольно-ревізійного управління, ―розповів ректор.
Іван Вакарчук наголосив, що, не зважаючи на тиск, в тому числі силових органів, керівництво університету поважатиме конституційні права студентів на свободу слова та політичних переконань, висловлення власної громадянської позиції: „Ви маєте конституційні права, але реалізуючи свої права поважайте існуючі закони. Будьте свідомі того, що висловлюючи в той чи інший спосіб власну позицію, ми виховуємо людей” – звернувся ректор до студентів.