Відповідні зміни схвалила Комісія з підготовки пропозицій змін до Статуту ЛНУ ім. Івана Франка на засіданні 21 жовтня, повідомляє прес-служба Первинної профспілкової організації працівників ЛНУ ім. Івана Франка.

Раніше делегатів було 264.

25 вересня 2013 року відбулося засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка, де розглянули лист заступника міністра – керівника апарату Олексія Дніпрова, що надійшов до Університету. У документі йшлося про невідповідність статей Статуту ЛНУ ім. Івана Франка Закону України «Про вищу освіту», зокрема порядок обрання делегатів Конференції, статутний склад Конференції, припинення повноважень Ректора і призначення в.о. ректора.

Комісія з підготовки пропозицій змін до Статуту ЛНУ ім. Івана Франка запропонувала порядок обрання делегатів Конференції. Тому відповідно до Закону України «Про вищу освіту» усі делегати обиратимуться шляхом голосування – на конференціях структурних підрозділів. Звідси, ані Вчена рада Університету, ані Президія профкому не мають жодних привілеїв.

Відповідно до проекту змін, кількість делегатів Конференції трудового колективу ЛНУ ім. Івана Франка становитиме 450 осіб, що забезпечить максимальне представництво на Конференції усіх кафедр Університету та суттєвого розширить коло делегатів від студентства.

У середу, 30 жовтня 2013 року Вчена рада Університету розгляне проект змін до Статуту ЛНУ ім. Івана Франка, який напрацювала Комісія. Наступним кроком буде скликання Конференції трудового колективу, де згадані зміни треба внести до Статуту. Опісля проект розгляне Міністерство освіти і науки України. І лише у випадку затвердження змін Міністерством Університет зможе розпочати підготовку до головної Конференції – виборної.

Відтак, вже до кінця цього року Університет має всі шанси обрати нового Ректора.