Ректор Львівського національного університету ім. І.Франка Іван Вакарчук, ректор Національного університету "Львівська Політехніка" Юрій Рудавський та ректор Національного лісотехнічного університету України Юрій Туниця зійшлись на думці, що проблема корупції у вищих навчальних закладах є штучно створеною. Про це ректори провідних Львівських ВНЗ говорили на засіданні Львівського прес-клубу реформ сьогодні.

Ректор ЛНУ ім. І.Франка вважає, що в університеті корупції немає. "Що робиться навколо університету чи іншого навчального закладу - це вже інше питання", - додав він. За словами Івана Вакарчука, "всю цю атмосферу створюють люди, які "навколо" і батьки, які знають, що їхня дитина нікуди не поступить". Іван Вакарчук назвав абсурдним питання до ректорів щодо плати за вступ у ВНЗ. "Це питання не те що некоректне, воно абсурдне", - зазначив пан Вакарчук і додав, що так говорити і думати може тільки людина, абсолютно незнайома з системою вступних тестувань, яка "фактично унеможливлює зловживання".

Івана Вакарчука підтримав ректор Національного лісотехнічного університету України Юрій Туниця, який запевнив присутніх, що жоден ректор не може гарантувати абітурієнтові вступу у ВНЗ. Юрій Туниця також сказав, що йому відомо про осіб, які дають такі гарантії за межами університету. "Навколо мого університету ходять люди, які не мають жодного відношення до приймальної комісії і беруть певну суму з гарантією і без гарантії", - повідомив пан Туниця. Проте зазначив, що не знає, яка ця сума. Підтримав колег і ректор Національного університету "Львівська Політехніка" Юрій Руданський, який вважає, що для того, щоб поступити, треба тільки набрати потрібні бали: "17 балів зі ста, Хіба це висока ціна".
Прес-тайм