Про це повідомила начальник управління охорони навколишнього середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко під час прес-конференції сьогодні, передає кореспондент Вголосу.

Лілія Онищенко зазначила, що українська сторона підписала декларацію з поляками про спільний пошук джерел фінансування першочергових робіт, оскільки потрібна дуже велика сума.

«В храмі є дуже великий обсяг роботи, реставрації потребують дуже великі площини стінопису, ми вирішили залучити до цього студентську молодь з Варшави, Кракова, можливо, з нашої Академії мистецтв, щоб вони нам допомагали. Звичайно, всі роботи проводитимуть під керівництвом досвідчених реставраторів та консерваторів», – розповіла начальник управління.

Отець Андрій Хомишин додав, що на час проведення реставраційних робіт храм закривати не будуть.

«Ми почнемо роботи із найдоступніших ділянок, які не вимагають закриття центральної частини храму. Ми почали реставрацію з другого ярусу церкви. Тут ми отримаємо певний досвід і побачимо, як проводити роботи надалі», – пояснив священик.

Він додав, що концепція проведення ремонтно-реставраційних робіт храму має бути створена до кінця першого кварталу 2013 року.

Як відомо, реставрацію у львівському храмі св. Петра і Павла УГКЦ фінансують Міністерство культури та національної спадщини Польщі і воєводство Малопольське.

Нагадаємо, церкву св.Петра і Павла відкрили наприкінці 2011 року після 65-річної перерви.