Міністерство транспорту і зв’язку припинило до 5 червня дію наказу, що встановлює реєстрацію електронних інформаційних ресурсів.

Міністр транспорту і зв’язку Євген Червоненко зазначив, що ухвалив таке рішення для того, щоб ще раз всі охочі змогли обговорити це питання і внести свої пропозиції Мінтрансзв’язку, для чого міністерство має намір провести «круглий стіл».

Нагадаємо, віце-прем’єр-міністр у гуманітарній політиці Микола Томенко виступає за публічне обговорення запровадження реєстрації електронних інформаційних ресурсів.

18 травня Мінтрансзв’язку затвердило порядок реєстрації електронних інформаційних ресурсів. Дія порядку розповсюджується на всіх власників електронних інформаційних ресурсів. Постійно діюча комісія з ухвалення відповідних рішень може ухвалити рішення про реєстрацію або про відмову в реєстрації електронного інформаційного ресурсу.

У Національний реєстр інформаційних електронних ресурсів не внесено ресурси, які містять інформацію з обмеженим доступом, заборонену законодавством інформацію, зокрема, заклики до насильницького захоплення влади і зміни конституційного ладу.

Електронні ресурси, згідно з наказом, не повинні містити пропаганди тероризму, війни, геноциду, культу насильства і жорстокості, дискримінаційної за расовими, політичними та іншими ознаками інформації.

Крім того, вони не повинні містити інформації, яка може зашкодити честі, гідності чи діловій репутації окремих осіб. Заявку на реєстрацію потрібно подавати адміністратору Національного реєстру електронних ресурсів.

Власник ресурсу повинен оплатити свідоцтво про його державну реєстрацію. У разі порушення вимог законодавства може бути скасована державна реєстрація електронного ресурсу.

17 березня 2004 року Кабінет Міністрів видав за підписом прем’єр-міністра Віктора Януковича положення про Національний реєстр електронних інформаційних ресурсів.