Обласну комісію з надзвичайних ситуацій очолив персонально Геннадій Москаль. До її складу ввійшли заступники голови ОДА, керівники структурних підрозділів ОДА, представники правоохоронних органів, Держслужби з надзвичайних ситуацій та інші.

«Необхідності вводити режим надзвичайної ситуації по всій області немає, оскільки в деяких районах бойові дії фактично не ведуть, заявляє Г. Москаль. – Тому районні комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що виникла внаслідок бойових дій, створено в трьох районах Луганщини: Новойдарському, Попаснянському та Станично-Луганському. Особливу увагу в забезпеченні відновлення та функціонування систем життєзабезпечення приділено м. Щастя, смт Станиця Луганська, селам Кримське, Новотошківка, Трьохізбенка, Троїцьке та Чорнухине, тобто населеним пунктам, розміщеним на лінії вогню. Там встановлюють автономні джерела живлення, створюють додаткові аварійні бригади для ремонту пошкодженої інфраструктури, у разі різкого похолодання буде розгорнуто пункти обігріву. У медзакладах, що поблизу зони бойових дій, триває повне укомплектування персоналом, окрім того, мирним мешканцям надаватимуть невідкладну медичну допомогу медсанбати Збройних сил».

На нараді зі створення комісії з надзвичайної ситуації розглядали також питання першочергового надання гуманітарної допомоги мешканцям міст і сіл, що найбільше постраждали внаслідок обстрілів терористів, підготовки місць в обласних інтернатних закладах для прийому дітей із прифронтових населених пунктів, на переміщення яких батьки дали згоду, створення реєстру людей, які хочуть виїхати з небезпечних територій, та залучення для їхньої евакуації військовослужбовців.

Нагадаємо, 26 січня в Донецькій та Луганській областях було запроваджено режим надзвичайної ситуації. Також на всій території держави було запроваджено режим підвищеної готовності.