Наш мер, очевидно, хоче виглядати, за влучним висловом класика, "дамой, приятной во всех отношениях". Він хоче, щоб його сприймали серед націоналістів – націоналістом, а на "Свободі слова" – європейцем і лібералом. Нормальним результатом такої спроби «сісти на шпагат» мали стати порвані штани і виблискування голим задом. Так і сталося.

Тепер в’юнкий як вуж помагай-мер Садовий намагається перекласти відповідальність за власну голозаду політику на журналістів, мовляв, "я не я і заява не моя. Це журналісти щось наплутали". Йому навіть вистачає нахабства вимагати спростування опублікованої поважними ЗМІ інформації.

Прес-служба Садового розіслала у всі ЗМІ брехливу заяву про те, що (цитуємо) "жодного рішення про знесення пам’ятників під час засідання сесії Львівської міської ради не приймалося." Натомість, ЛМО ВО "Свобода" ОПРИЛЮДНИЛА ЗАЯВУ "щодо демонтажу символів імперсько-більшовицького панування".

Насправді рішення ЛМР щодо демонтажу радянських пам’ятників було прийнято. Це факт. І міському голові та депутатам міськради треба мати мужність відкрито заявити про свою позицію, а не ховатися за спинами журналістів, як шкодливі коти. ЛМО ВО "Свобода" не просто оприлюднила заяву, ця заява була проголосована депутатами Львівської міськради, а отже набула статусу рішення міської ради! (результат голосування тут).

Нагадаємо, що відповідно до Регламенту ЛМР (Стаття 62. пункт 1.4) Рада може приймати нормативні та інші акти серед іншого і у формі заяв. Заяви є рішеннями, що містять у собі виявлення позиції Ради з певних питань.

+ від PRESSTIME.COM.UA

10 травня депутати Львівської міської ради проголосували за заяву ВО "Свобода" щодо демонтажу радянських пам'ятників у місті.

Про це свідчить аудіозапис засідання, розміщений на офіційному сайті Львівської міської ради.

Після розгляду основних питань порядку денного пленарного засідання 5-ої сесії міської ради перед голосуванням з цього питання головуючий сказав: "Шановні колеги, на початку пленарного засідання було зачитано звернення депутатської фракції Всеукраїнського об'єднання "Свобода" з проханням поставити на голосування.

Хочу нагадати суть цього питання. Львівська міська організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода" пропонує: 1. Створити тимчасову контрольну депутатську комісію для визначення переліку пам'ятників та символів, які необхідно демонтувати у м. Львові; 2. Доручити депутатській комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища спільно з управлінням архітектури розробити механізм демонтажу пам'ятникам і символам іноземного панування".

Після цього о 16.32 год. депутати без обговорення проголосували за це питання. 50 депутатів були "за", 1 – утримався, 6 – не голосували, проти не голосував ніхто.

"Рішення прийнято", – сказав головуючий.

Подаємо повний текст заяви, за яку проголосували депутати

"ЛМО ВО "Свободи" не вважає ні 8-го травня ні 9-го травня днем завершення війни для українців, які протягом ще півтора десятка років вели збройну боротьбу проти окупантів. Окупаційні режими комуністичного Радянського Союзу та нацистської Німеччини використовували українців у своїх імперських посяганнях як гарматне м'ясо кидаючи їх на передову.

В Україні немає пам'ятників нацистським агресорам, проте увіковічено імперсько-більшовицькі символи катів української нації. Ці символи тоталітарної епохи є знущальними щодо українців, возвеличують іноземне панування, і пропагують надалі ідею радянської окупації.

ЛМО ВО "Свобода" висловлює свою солідарність естонській владі у зв'язку і демонтажем пам'ятнику т. зв. "воїна-асвабадітєля" в центрі Талліна, та намірам Польщі демонтувати пам'ятники та символи іноземного панування на своїх теренах

ЛМО ВО "Свобода" пропонує:

1. Створити тимчасову контрольну депутатську комісію для визначення переліку пам'ятників та символів, які необхідно демонтувати у м. Львові

2. Доручити депутатські комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища спільно з управлінням архітектури розробити механізм демонтажу пам'ятникам і символам іноземного панування.

Про вето міського голови на дане рішення наразі офіційно ніхто не повідомляв.