Вміст забруднювачів у поверхневих водах Львівської області виміряють лабораторії Львівської обласної санітарно – епідеміологічних станції, Державної екологічної інспекції в Львівській області, Львівського обласного виробничого управління водного господарства, Рівненського та Волинського обласних центрів з гідрометеорології. Їх результати щомісяця узагальнюються, аналізуються та оприлюднюються Державним управління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області.

Так, протягом листопада, перевірено якість води у 41 створі (місці відбору проб).

У басейні р. Дністер відібрано проби у 14 створах, у 6 з них виявлено перевищення допустимих норм вмісту забруднюючих речовин.

У басейні р. Західний Буг відібрано проби у 18 створах, у 10 виявлено перевищення встановлених нормативів.

У басейні р. Сяну відібрано проби у 9 створах, у 7 виявлено перевищення.
Протягом досліджуваного місяця виявляється забруднення у таких створах:
 Басейн р. Дністер - с. Бісковичі та с. Луки на р. Стрв’яж, м. Самбір на р. Дністер, смт. Івано-Франкове на р. Верещиці, та в селах Долішнє та Братківці на р. Жижава. У пробах води перевищено вміст заліза та сполук азоту.
 Басейн р. Західний Буг - м. Буськ, м. Сокаль та м. Литовеж на р. Західний Буг, м. Львів та м. Буськ на р. Полтві, м. Великі Мости на р. Рата та м. Червоноград на р. Солокія. У пробах води зафіксовано перевищення вмісту заліза, іонів амонію, фосфатів та БСК5.
 Басейн р. Сян - с. Руда – Краковецька на р. Ретичин, м. Краковець на р. Шкло, с. Червневе на р. Вишня, с. Хідновичі на р. Бухта та селах Добромиль і Дроздовичі на р. Вирва. У пробах води перевищено вміст заліза та сполук азоту.

Повна інформація про результати роботи Львівської обласної системи моніторингу розміщена на ВЕБ-сторінці Держуправління за адресою: www.ekology.lviv.ua та на ВЕБ-сторінці Інформаційно – аналітичного центру Державної системи моніторингу довкілля Міністерства екології та природних ресурсів України: www.ecobank.org.ua