Росія планує повернутися в Парламентську Асамблею Ради Європи (ПАРЄ) з делегацією, до складу якої увійдуть депутати від Криму.

Про це повідомляє телеканал «Дождь».

Джерело «Дождя» у керівництві нижньої палати парламенту розповіло, що якщо Держдума вирішить направляти свою делегацію в ПАРЄ, то в її склад можуть увійти депутати від Криму і Севастополя.

«Це такі ж регіони Росії, як і всі інші, тому депутати від них мають повне право представляти Росію в ПАРЄ», — сказав співрозмовник телеканалу.

За словами іншого співрозмовника в Думі, це рішення може поставити під сумнів легітимність усієї делегації і призведе до напруження в процесі повернення Росії в ПАРЄ. Хоча ПАРЄ може застувати персональні санкції до цих депутатів, а не до всієї делегації.

3 червня комітет Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) ухвалив проєкт резолюції, в якому була пропозиція надати російській делегації необхідні повноваження для участі в сесії в червні.

Якщо ПАРЄ 24 червня прийме резолюцію про надання російській делегації повноважень щодо участі в організації, то Росія того ж дня направить заявку на участь і вже 25 червня буде в Страсбурзі, сказав журналістам голова Держдуми В’ячеслав Володін.

Якщо 25 червня повноваження російської делегації не відновлять у повному обсязі, тоді делегація покине сесію, пояснив він.

Росія перестала брати участь у роботі ПАРЄ у 2016 році після того, як російську делегацію позбавили права голосу через приєднання Криму.

Як писав «Вголос», українська делегація у ПАРЄ закликає президента Володимира Зеленського, Адміністрацію президента та Міністерство закордонних справ долучитися до боротьби проти повернення Росії у Парламентську Асамблею Ради Європи.