Україна залишає за собою право створювати збройні системи, необхідні для забезпечення своєї обороноздатності, у тому числі відповідне ракетне озброєння.

Про це йдеться на сайті МЗС України.

“Верховна Рада ніколи не ратифікувала згадану угоду, але Україна неухильно дотримувалась положень ДРСМД фактично на добровільній основі. У цьому зв’язку, факт порушення положень Договору Росією, яка є його повноцінною стороною, є особливо обурливим”, — заявляють у МЗС.

У заяві зазначають, що потенційний військовий тиск РФ на європейських членів НАТО через вихід із ДРСМД, метою якого є встановлення тотального контролю Москви над широким регіоном від Балтії до Середземного моря, створює серйозну загрозу всьому європейському континенту.

В міністерстві зазначили, що Україна спільно з американськими партнерами засудила розробку та випробування РФ балістичної ракети РС-26 “Рубеж” на дальність близько 2 200 км, а також розширення бойових можливостей оперативно-тактичного ракетного комплексу “Іскандер-М”, зокрема, через модернізацію крилатих ракет, що входять до його складу.

Нагадаємо, що Україна зможе будувати власні балістичні ракети з радіусом дії 500…5500 км, якщо США та РФ остаточно вийдуть із Договору про ракети середньої і меншої дальності (РСМД).

Як писав “Вголос”, німецька розвідка заявила, що Росія таємно розмістила ракети середньої дальності.