Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Росія зруйнувала все, з чого складалася система нерозповсюдження та контролю за озброєнням, під час розробки та випробування балістичної ракети РС-26 "Рубеж" і вдосконаливши ракетний комплекс "Іскандер-М", військові навчання з яким зафіксували на окупованому Донбасі й окупованому Криму.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Він переконаний, що рішення США щодо виходу з Договору між СРСР та США про ліквідацію їхніх ракет середньої дальності та меншої дальності (ДРСМД) є абсолютно виправданим, обґрунтованим і відповідає теперішньому стану безпекової ситуації як на Європейському континенті, так і у світі загалом.

Спершу це був Договір про звичайні збройні сили в Європі. До речі, якби він досі діяв, то Росії було б набагато складніше здійснювати військову агресію проти України та мілітаризувати Крим", — заявив Клімкін.

Він наголосив, що Росія зруйнувала все, на чому трималася система нерозповсюдження та контролю над озброєнням.

"Ми спільно з США заявили, що розробка та випробування Росією балістичної ракети РС-26 "Рубеж" на дальність близько 2200 км, а також розширення бойових можливостей оперативно-тактичного ракетного комплексу "Іскандер-М" суперечить Договору", — сказав міністр.

"Особливо занепокоєння викликає те, що цей ракетний комплекс був зафіксований під час військових навчань на окупованій території України в АРК", — зазначив він.

"Методичний розвал РФ системи контролю на озброєннями створює небезпечну глобальну безпекову реальність. І ми маємо бути до цього готові. Україна завжди була відповідальною та послідовною у сфері нерозповсюдження. Такої позиції дотримуватимося і надалі, але при цьому залишаємо за собою право створювати всі види озброєнь, які необхідні для захисту України й її національної безпеки. Адже у новій глобальній безпековій реальності ми маємо реалізувати всі можливості для захисту України", — наголосив очільник МЗС.

Додамо, що Міністр закордонних справ Павло Клімкін за підсумками Одеського форуму #OdesaDebate заявив, що чорноморська безпека є невід’ємною частиною ефективної трансатлантичної співпраці й євроатлантичної інтеграції.