Російська сторона налаштована на затягування переговорів щодо транзиту газу територією України.

Про це написав голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв у Facebook.

"Ми неодноразово говорили про перспективність передачі управління нашою газотранспортною системою консорціуму з міжнародних компаній особливо, якщо Газпром займе неконструктивну позицію на переговорах по транзиту", - зазначив Коболєв.

Він заявив, що росіяни налаштовані відтермінувати початок переговорів, "щоб з настанням холодів вкотре вдатися до шантажу та викручування рук".

За його словами, Зеленський у Туреччині дав дуже важливий сигнал, повідомивши, що вже цієї осені буде прийнято закон про концесії, який спростить співпрацю держави з приватним бізнесом.

"Це означає, що один з головних варіантів функціонування нашої ГТС після відокремлення оператора стає більш вірогідним", - наголосив Коболєв.

"Тому особливо важливо зараз грамотно та без помилок завершити проведення анбандлінгу за оптимальною моделлю ISO, над якою ми працювали останні роки. Лише ця модель забезпечить можливість надалі захищати інтереси України в судах проти Газпрому і при цьому повністю виконати вимоги європейської газової директиви", - підкреслив він.

Нагадаємо, що Молдова прискорює перемовини щодо транзиту газу з України.