Про це пише The Telegraph

Дві станції, позначені в ЄС як такі, що поширюють «змови» про «іноземних політиків», володіючи ліцензіями британського наглядового відомства Ofcom, передають програми з Росії в колишні радянські республіки.

Обидва канали, Ren TV та НТВ, зареєстровані в Лондоні, і викликають «серйозну стурбованість» серед союзників Великої Британії в країнах, що є сусідами з РФ.

Один із дипломатів попереджає, що «кампанію з потужної дезінформації», яка проводиться цими каналами, можна порівняти із зусиллями вжитими Кремлем після фінансування бойовиків на сході України, в очевидній спробі почати хвилювання серед російськомовних меншин.

З'ясувалося, що один з каналів порушив правила Ofcom вісім разів за останні шість років, але продовжує працювати, використовуючи британську ліцензію.

Порушення включають заклики глядачів підписати петицію, ініційовати референдум щодо зміни конституції Латвії, а також помилкове твердження про те, що ініціатива була схвалена латвійським виборчкомом.

Також до списку порушень входить трансляція в2015 році коментарів російського політика Володимира Жириновського, який заявляв, що Росія повинна «випалити Київ напалмом».

Посол Латвії у Великій Британії Байба Браже, сказала, що відомству Ofcom необхідно «робити більше» для вирішення цих завдань, а також закликала до змін в правилах ЄС, які могли б дозволити втручатися в конфліктні ситуації місцевим регуляторам.

Правила Євросоюзу дозволяють мовникам транслювати свої передачі на території всіх країн-членів, навіть якщо телеканали зареєстровані тільки в одній державі. Регулятор в «країні походження», у даному випадку у Великій Британії, одноосібно відповідає за контроль за кожною зареєстрованою мовною компанією незалежно від того, де передаються програми.