Про це повідомляє “Комерсант”.

“З 2002 року до Великобританії нами направлені запити про видачу 61 особи, які звинувачуються або вже засуджені в Росії за скоєння економічних пре надходжень. Причому сума збитку становить більш, ніж 0,5 трлн руб. Це тільки прямі збитки. Масштаб виведених за кордон коштів значно вищий”, – заявив він.

За словами генпрокурора, багатьом фігурантам російських кримінальних справ “буде дуже важко” пояснити походження своїх коштів після прийнятого в минулому році “Акту про кримінальні фінансах” (Criminal Finance Act). Відповідно до цього закону британська влада має право вимагати поясненнь походження будь-яких сум понад £ 50 тис ($ 70 тис) І конфісковувати сумнівні засоби, якщо не отримають достатніх пояснень.

“Ми сподіваємося, що цей закон буде застосовуватися владою Великобританії відповідно до норм цивілізованої держави, а не за принципом грабуй награбоване. Тобто вкрали в Росії, тепер Великобританія забере все в свій бюджет. Злочинців можуть залишити собі, а гроші поверніть – це гроші наші”, – зазначив російський генпрокурор.

Нагадаємо, Британія має намір детально вивчити активи в країні, що належать російським олігархам і чиновникам. У разі, якщо власник активів не зможе прояснити походження коштів на їх покупку, активи будуть конфісковані.