Дослідники за останні кілька місяців спостерігали кілька незвичних симптомів, які іноді можуть проявлятися на ранніх термінах після контакту з коронавірусом.

Професор Гарварду та експерт з інфекційних хвороб доктор Ендрю Чан помітив, що висипання, підняті шкірні горбки та запалення на пальцях рук і ніг іноді можуть бути ранніми ознаками зараження COVID-19. До такого висновку Чан дійшов, уважно спостерігаючи за даними, отриманими в результаті дослідження симптомів COVID, проведеного у Великобританії минулого року, яке охопило сотні тисяч пацієнтів, пише BGR.

За словами Чана, типи шкірних захворювань, що спостерігаються у пацієнтів з COVID-19, можна розділити на три різні категорії.

  • Перший – це висип типу вулика, який має підвищені горбки на шкірі. Кажуть, що нерівності сверблять, і вони можуть з’явитися протягом кількох годин.
  • Другий тип висипу схожий на вітрянку, і має масу дрібних і сверблячих горбків в будь-якому місці тіла.
  • Третій стан проявляється зміною кольору на пальцях рук і ніг, симптомом, який став класифікуватися як ковідні пальці.

Щодо останнього симптому, Американська академія дерматології (AAD) додає, що захворювання може розвинутися на пальцях ніг або рук.

За словами Емі Паллер, доктора медичних наук кафедри дерматології в Північно-Західній медичній школі Фейнберга, набряк і зміна кольору можуть початися на одному або декількох пальцях ніг або рук. Спочатку спостерігається яскраво-червоний колір, який поступово переходить у фіолетовий. Ковідні пальці ніг також можуть зразу починатися з фіолетового кольору. Деякі пацієнти повідомляли про пухирі, свербіж та біль пальців.

Відомо, що пацієнти з COVID, які перенесли висип, часто помічали зміни на шкірі ще до появи таких загальних відомих симптомів, як кашель та лихоманка.

Крім того, британське дослідження стверджує, що шкірний висип є потенційною ознакою коронавірусної інфекції. Зокрема, це дослідження показало, що у 17% пацієнтів з COVID першим симптомом спостерігався висип.

Читайте більше актуальних новин на Вголосі: