Про суспільно-політичну ситуацію у Львівській області, що склалася після проведення повторного голосування на виборах Президента України

21 листопада 2004 року відбулося повторне голосування з виборів Президента України. Львівська обласна рада висловлює вдячність мешканцям області за їх активну участь у другому турі президентських виборів та підтримує їх волевиявлення – обрання Президентом України Віктора Ющенка.
Однак, за численними зверненнями виборців, спостерігачів та членів виборчих комісій під час другого туру виборів мали місце масові порушення та фальсифікації вільного волевиявлення громадян: незаконні голосування за відкріпними талонами, недопущення до підрахунку голосів опозиційних представників та спостерігачів, голосування однією особою за кількох виборців, підпали бюлетенів у виборчих скриньках, використання ручок із чорнилами, що зникають на бюлетенях, підкуп виборців тощо.
Такі зловживання та відсутність реагування на них органів виконавчої влади та правоохоронних органів призвели до масових виступів громадян проти фальсифікації результатів виборів Президента України та акцій громадянської непокори.
Виконуючи волю Українського народу, на підставі викладеного та керуючись статтями 38 та 140 Конституції України, статтею 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Львівська обласна рада

ВИРІШИЛА:

1.Визнати Віктора Ющенка народнообраним Президентом України. Звернутися до населення Львівщини приймати до виконання укази та звернення Президента Віктора Ющенка.
2.Висловити недовіру Центральній виборчій комісії.
3.Звернутися до Верховної Ради України про термінове прийняття нею рішень про:
• невизнання попередніх результатів підрахунку голосів ЦВК за результатами другого туру голосування;
• скасування результатів виборів на округах, де були недопущені спостерігачі та члени виборчих комісій від Віктора Ющенка;
• висловлення недовіри Центральній виборчій комісії.
4.Звернутися до Прокуратури Львівської області про негайне відкриття кримінальних справ за фактами грубого порушення Закону України "Про вибори Президента України" під час другого туру голосування та притягнути винних до відповідальності.
5.Висловити недовіру заступнику голови Львівської облдержадміністрації В. Геричу, начальнику УМВСУ у Львівській області О. Салу, начальнику Західної регіональної митниці Т. Козаку, начальнику ДПА у Львівській області М. Хом’яку, генеральному директору ДЛГО "Львівліс" М. Кутю, начальнику Львівського обласного автотранспортного управління І. Думі.
6.Доручити Президії Львівської обласної ради виконувати обов’язки по захисту Конституції України та в період між сесіями облради приймати відповідні рішення.
7.Утворити у Львівській області Комітет із захисту Конституції України (список членів Комітету додається).
8.Звернутись до працівників державної виконавчої влади , правоохоронних органів Львівщини та воїнів Західного оперативного командування підтримати народного Президента України Віктора Ющенка, стати на захист Українського народу і не виконувати наказів злочинної влади.
9.Звернутися до інших обласних рад України та органів місцевого самоврядування всіх рівнів прийняти відповідні рішення на підтримку народного волевиявлення.
10.Контроль за виконанням рішення покласти на голову обласної ради.

Голова обласної ради М.Сендак