ЛЬВІВ, 4 ВЕРЕСНЯ, PRESSTIME.COM.UA. — Рішення президії Львівської обласної ради не підписувати угоди з урядом Віктора Януковича про регіональний розвиток Львівщини позбавлене здорового глузду.

Про це йдеться у заяві Львівського обласного відділення Партії регіонів.

У заяві, зокрема, сказано: «Рішення президії Львівської обласної ради не підписувати угоди з урядом Віктора Януковича про регіональний розвиток Львівщини позбавлене здорового глузду, цілковито алогічне і шкідливе для суспільно-економічного розвитку краю».

Львівські «регіонали» нагадують, що угода стосовно регіонального розвитку Львівської області, яку мали би підписати КМУ і Львівська облрада, передбачає надходження інвестицій в область в розмірі майже 9 мільярдів гривень.

«Також зазначимо, що подібні договори буде підписано абсолютно з кожним українським регіоном щоб, за словами глави уряду, «жителі України відчули: ми не ділимо Україну ні за політичним забарвленням, ні за біографією». Львівське обласне відділення Партії регіонів переконане: відмова обласних чільників від співпраці з нинішнім урядом пояснюється виключно їх політичними амбіціями. Бачте, якщо послухати голову облради М.Сеника, то він бачить у цьому більше політики, ніж економіки і «що прем’єр-міністр, пропонуючи підписати її зараз, хоче перетворити це на передвиборчі обіцянки Партії регіонів». Ось така, з дозволу сказати, логіка посадовця, який під час ліквідації наслідків Ожидівської катастрофи грів пупа під хорватським сонцем», — йдеться далі.

Львівське обласне відділення Партії регіонів вважає, що, відмовившись від співпраці з Кабміном, «місцеві політикани керуються лише своїми вузько-партійними інтересами, ставлячи їх вище від реальних потреб усієї обласної громади та відмовляючи їй у завтрашньому суспільному добробуті».

«Врешті-решт, хто при ясному розумі та ще й на передодні «Євро-2012» відмовляється від потужної інвестиційної підтримки обласної господарки?!», — наголошують «регіонали».

У зв’язку із цим Львівське обласне відділення Партії регіонів вимагає скасувати це рішення як «економічно не обґрунтоване, популістське і таке, що вкотре виставляє наш край на посміховисько перед усією державою».

Як повідомляло агентство, вчора Президія Львівської облради вирішила укласти угоду між Львівщиною та Кабінетом міністрів України щодо регіонального розвитку після виборів 30 вересня. Проти укладення угоди з КМУ за керівництва Януковича виступили фракції БЮТ та «Свобода». Депутати вважають, що підписанням угоди представники Партії регіонів підвищать свій рейтинг на Львівщині, а помаранчеві сили знизять, тому вирішили залишити її підписання на післявиборчий період.

КМУ мав намір підписати такі угоди зі всіма регіонами України. Першою мала бути Львівська область.

Угода передбачає понад 8,8 млрд. грн. фінансування Львівщини на 5 років, у тому числі 5,7 млрд. грн. з держбюджету, решта — з місцевих бюджетів та інших джерел.

Угода передбачає реструктуризацію та розвиток базових галузей промисловості, розвиток системи життєзабезпечення населених пунктів, створення ефективної системи в галузі охорони навколишнього природного середовища, збереження історико-культурної спадщини.