Про це інформує Gazeta Prawna із посиланням на МВС Польщі.

Разом з тим, дипвідомство підкреслює, що інтернет-голосування щодо мотивів, зображених на сторінках нового паспорта, має характер громадського обговорення.

«Представлені мотиви вказують на постаті, події, місця і символи, пов’язані з відновленням незалежності Польщі в 1918 році. Ще раз підкреслюємо, що жодного рішення наразі не прийнято. Зараз важко передбачити, які зображення будуть обрані», - кажуть у міністерстві,  коментуючи протест Литви і України стосовно ймовірного використання у паспортах зображень з Вільнюса та Львова.

Як уже писав «Вголос», наступного року до сторіччя незалежності у Польщі випустять паспорт у новому дизайні. На його сторінках, серед інших зображень, буде Меморіал орлят у Львові. Тепер у мережі триває народне голосування за інші зображення. Серед запропонованих варіантів є розташовані у Вільнюсі Святі ворота, відомі як Ворота Світанку або Остра брама.

Литва минулого тижня відреагувала на цю ініціативу. Глава МЗС викликав тимчасового посла Польщі і попередив, що такого не повинно бути.  

Учора у МЗС України вручили ноту протесту послу Польщі в Україні Яну Пєкло, повідомивши, що останні дії Варшави негативно вплинуть на двосторонні відносини.

 

«Вголос»