На цьому сьогодні під час прес-конференції акцентував начальник військово-медичного центру Західного регіону Іван Гайда, інформує кореспондент «Вголосу».

На його думку, таке зростання пов’язано з тим, що у військкоматах під час проходження мобілізованими цивільної військово-лікарської комісії їх не діагностували на інфекційні захворювання.

«До цього часу в жодному військкоматі мобілізованим не робили маркери на вірусні гепатити В і С, ВІЛ-інфекцію, туберкульоз. Через це нині ми маємо проблеми. Якщо у 2012-2013 роках загалом у країні було виявлено лише 8 військових, заражених гепатитом С, і 12 мобілізованих із гепатитом В, то у 2014-2016 роках кількість хворих на гепатит С збільшилася до 54-х осіб, гепатит В вивили в 9-х військовослужбовців», – підкреслив Іван Гайда.

Водночас начальник військово-медичного центру спростував інформацію про те, що військовослужбовці підхоплюють вірусні гепатити в лікувальних установах.

«Говорять, що у військових госпіталях солдатів заражають гепатитами В і С. Складно казати, де це сталося: безпосередньо під час проходження служби чи до служби, але зазвичай ми маємо справу з хронічними вірусними гепатитами. Зараження відбувається через кров, а звинувачувати лікувальні установи в цьому не можна, бо на сьогодні в Україні вони використовують одноразові вироби. До того ж уся кров, яку переливають військовому в разі потреби, – карантизована, тобто обстежена, зокрема, на вірусні гепатити С і В, ВІЛ-інфекцію. Тобто теоретично зараження в лікувальних установах військовослужбовців неможливе», – пояснив Іван Гайда.

Окрім того, він припустив, що зростання хворих може бути пов’язано зі збільшенням чисельності української армії, яка до проведення мобілізаційних хвиль не перевищувала 150 тисяч осіб.