Про це сьогодні під час відеомосту Львів – Херсон «Режим підвищеної готовності: перші результати на Львівщині та Херсонщині» повідомив директор департаменту цивільного захисту Львівської ОДА Олексій Титаренко, посилаючись на дані обласного управління МВС.

За його словами, за тиждень дії режиму підвищеної готовності, який запровадили 26 січня в Україні, ситуація в області поліпшилася.

«Злочинність у регіоні фактично зменшилася вдвічі. Це результат впровадження додаткових заходів безпеки цивільного населення, а також тісної співпраці громадських організацій з правоохоронними органами», – підкреслив Олексій Титаренко.

Співзасновник ГО «Варта-1» Ігор Зінкевич, яка з липня минулого року співпрацює зі «102», наголосив, що співпраця з міліцією дає можливість швидко реагувати на будь-які повідомлення про злочини.

«Сьогодні ми здебільшого працюємо у сфері логістики: знаємо, куди передати інформацію, і нам відомо, якою буде реакція правоохоронних органів. Ми зробили таку собі віртуальну платформу, яка допомагає оперативно реагувати на будь-які проблеми, які відбуваються вдень і вночі», – пояснив Ігор Зінкевич.

Він також додав, що стріми, фотографії, швидка публікація інформаційних повідомлень в Інтернеті – все це сприяє максимально швидкому вирішенню проблеми.

Факт зменшення рівня злочинності підтвердив і консультант начальника УСБУ у Львівській області з питань антитерористичної діяльності Руслан Бішко. Водночас він наголосив, що потрібно бути готовим до надзвичайної ситуації.

Як писав «Вголос», на Львівщині є 966 захисних споруд, з яких не готові до роботи 338.