Триває розгляд однієї з найрезонансніших кримінальних справ, пов’язаних з рівненською пресою. 19 липня 2004 року в тижневику «Сім днів» вийшла публікація під назвою «Політичні цілі Ющенка», яку представники штабу цього кандидата визнали фальшивкою. Проти Василя Геруса, який на той час виконував обов’язки головного редактора тижневика, прокуратура порушила кримінальну справу.

У прокуратурі вважають, що матеріал, який вийшов у газеті під час передвиборних перегонів, а саме недостовірна інформація про цілі Ющенка, був таким, що вводить в оману виборців. А редактор, дозволивши його друк, зловживав службовим становищем.

У свою чергу обвинувачений Василь Герус та його захист називають матеріал рекламним, і стверджують, що він був замовлений обласною організацією партії «Регіонів».

5 липня в приміщенні Рівненського міського суду відбулося чергове вже третє слухання у справі, потерпілим у якій визнано Президента України Віктора Ющенка. Проте адвокати обвинуваченого у цій справі колишнього головного редактора газети «Сім днів» Василя Геруса переконані, що сам потерпілий про справу взагалі не знає.

Невелика зала судових засідань переповнена. На судовому засіданні - переважно представники засобів масової інформації. Як свідка до суду викликають голову Рівненської обласної державної адміністрації Василя Червонія, який під час передвиборчої кампанії очолював обласний штаб Ющенка.

Пан Червоній заявляє, що інформація, опублікована в тижневику «Сім днів» під назвою «Політичні цілі Ющенка», дискредитувала тоді ще кандидата у Президенти Віктора Андрійовича. А дії редактора, що дозволив розміщення в газеті такого матеріалу, є злочинними.

Крім того, голова адміністрації вважає причетним до справи міського голову Рівного Віктора Чайку. Адже тижневик «Сім днів» - міська комунальна газета.

Обвинувачений у справі Василь Герус не визнає факту тиску, як і своєї вини у висунутих звинуваченнях.

Захист наголошує на неправомірності висунених звинувачень, адже позову до суду від визнаного потерпілим Віктора Ющенка не було, і на суд не з’являвся ані він, ані представники його адміністрації. Хоча листи від адвоката та повістку з суду там вже отримали.

Зрештою після сьогоднішнього вже третього засідання у справі обвинувачення Василя Геруса представник прокуратури Христина Вихотень звертається до суду з клопотанням перенести розгляд справи.

Прокуратура вирішує внести зміни в обвинувачення. Коментувати своє рішення прокурор відмовилась.

Чергове слухання - 20 липня. Захист сподівається побачити на ньому, якщо не самого потерпілого, то хоча б його представників.

ІА "Гаряча лінія