“Призначення Василя ЧЕРВОНІЯ на посаду голови Рівненської облдержадміністрації – це результат політичної міжпартійної угоди, а не пропозиція НСНУ. Нинішню посаду Василь ЧЕРВОНІЙ заслужив багаторічною непересічною боротьбою за Українську державність, українську мову, Українську Церкву, за увічнення пам’яті українських героїв”, - на цьому наголошується у Заяві прес-служби Рівненської обласної організації Української народної партії з приводу розповсюдженої прес-службою партії “Народний Союз Наша Україна” інформації про те, що 9 липня на з’їзді партії НСНУ “голова виконкому Рівненської обласної організації НСНУ Віктор МАТЧУК заявив, що діяльність губернатора Рівненщини Василя ЧЕРВОНІЯ (представника Української народної партії) дискредитує ЮЩЕНКА і не відповідає задекларованій програмі і запропонував з‘їзду звільнити з посади губернатора”. Ця пропозиція без обговорення була поставлена на голосування, і підтримана делегатами з’їзду.

Як йдеться у Заяві прес-служби Рівненської обласної організації УНП, “прикро констатувати, що першим кроком партії НСНУ, яка ще нічого не встигла зробити для зміцнення Української держави та духовного і матеріального збагачення українського народу, стало запровадження засудженого історією досвіду диктатури однієї політичної партії”. Більше того, говориться у документі, з поведінки керівництва партії НСНУ неважко спрогнозувати, як буде поводити себе ця політична сила у разі приходу до влади.

“Така практика мала місце в епоху СТАЛІНА-БРЕЖНЄВА, коли лише КПСС визначала розстановку керівних кадрів у державі. У 1991 році після проголошення Незалежності України політичній диктатурі було покладено край. Проте при режимі КУЧМИ-МЕДВЕДЧУКА-ЯНУКОВИЧА політичний диктат почав відроджуватися - кадрові питання вирішувалися виключно керівництвом СДПУ(о) та Партії регіонів. Якщо йти таким шляхом, то слід очікувати, що понад сто політичних партій, які існують в Україні, на своїх з’їздах проголосують за відставку Р.БЕЗСМЕРТНОГО як такого, що прислуговувався трьом Президентам України, П.ПОРОШЕНКА за зрощення бізнесу й політики та інших. Чи це не є політичним безглуздям? Дії делегатів З’їзду НСНУ пояснюються тим, що вони за часів КУЧМИ були наближені до владних кіл та мали доступ до бюджетних коштів і добре засвоїли такі поняття, як політичний диктат, волюнтаризм, вождізм, майнову й політичну “прихватизацію” (як це намагаються зробити з ім’ям Віктора ЮЩЕНКА)”, - зазначається у Заяві.

У документі також наголошується, що “на відміну від членів Президії НСНУ, Василь ЧЕРВОНІЙ не працював в органах виконавчої влади при КУЧМІ, не перебував у партіях КУЧМИ-ЯНУКОВИЧА-МЕДВЕДЧУКА, як більшість членів Президії НСНУ, і завжди був послідовним у відстоюванні національних інтересів України та демократії”. Саме цим автори заяви пояснюють негативне ставлення керівництва НСНУ до Василя ЧЕРВОНІЯ.

Щодо Віктора МАТЧУКА - голови правління ЗАТ “Реноме”, то у Заяві підкреслюється, що у 2002 році був обраний депутатом Рівненської облради по в/о №1 (м.Рівне) від виборчого Блоку Віктора ЮЩЕНКА “Наша Україна”, керівником обласного виборчого штабу якого у той час був Василь ЧЕРВОНІЙ. Саме завдяки останньому та тисячам активістів політичних та громадських організацій, що входили до Блоку, наголошується у документі, В.МАТЧУК зміг стати депутатом облради.