6 червня голова Рівненської облдержадміністрації Василь Червоній скликав нараду за участю першого заступника голови облдержадміністрації, керівників управлінь та відділів облдержадміністрації, археологів, науковців краю, представників правоохоронних органів з метою розробки засобів протидії незаконній діяльності на території області так званих “чорних археологів”, повідомили в прес-служби обласної адміністрації.

Під час наради було висунуто пропозиції щодо методів запобігання такій діяльності. Зокрема, запропоновано утворити при обласній державній адміністрації робочу групу з цього питання та створити при обласному управлінні культури окремого відділу з охорони культурної спадщини.

Одним із перших завдань цих підрозділів стане розробка проекту доповнення до існуючої законодавчої бази з метою посилення охорони пам`яток старовини і встановлення жорсткої кримінальної відповідальності за порушення цього закону. Проект такого доповнення передадуть Президентові України, Прем`єр –міністру та голові Верховної Ради.