Сьогодні, 7 січня, в Україні святкують Різдво Христове.

Більшість традицій Різдва походять ще з давніх часів. Так, 7 січня прийнято колядувати, бажаючи господарям будинку всіх благ.

Також на Різдво здавна накривали пишний стіл. Традиція залишилася досі, але раніше це робилося  не так для свого задоволення, як для притягнення добрих духів. Наші предки вірили, що в Різдво духи борються з безбожністю і після цього їм необхідно поповнити сили.

7 січня українці вітаються фразою «Христос народився!», а у відповідь чують «Славімо його!». У цей день люди зазвичай відвідують церкву, а також ходять в гості до родичів і друзів.  Одружені діти, як правило, йдуть до своїх батьків.

Дуже давньою є українська традиція миритися в цей день, пробачати одне одному образи, вільні й мимовільні, щоб відчути радість життя.

Крім подібних традицій існувала також низка заборон. Так, на Різдво не можна лихословити і сваритися. Не можна відмовляти людині в допомозі та милосерді.

Забороняється шити, прати, прибирати, працювати в хаті, йти на риболовлю чи полювання. Цей день повинен бути присвячений Богові. Також не можна зустрічати Різдво в старому одязі і прикрашати верхівку ялинки чим-небудь іншим, крім зірки. Вона символізує Вифлеємську зірку.