ГО «Розвиток громади» організувала для гостей теплу і щиру зустріч: катання на ковзанах й обід у спортивно-розважальному комплексі «Медик». Загалом діти із задоволенням провели там близько трьох годин.

Національна скаутська організація України «Пласт», з якою на партнерських засадах співпрацює «Розвиток громади», провела дві пізнавальні екскурсії головними храмами Львова, серед яких був собор св. Юра та костел Ольги і Єлизавети. Також діти дві години провели у станиці організації на вул. Шептицьких, 16, у запальній і рухливій командній грі. Там же їх на кілька творчих хвилин затримала дитяча письменниця Любов Відута.

– У вас на Західній Україні дуже цікаво. Будинки такі красиві, я таких ще не бачив, – щиро поділився зачудованням Микитка Деревянко, їдучи містом у «Чудо-поїзді». – І все дуже акуратно і правильно.

Дітлахи мали нагоду також відвідати оригінальну виставу у дворику Ратуші «Янголи, що спускаються з небес» Львівського академічного театру «Воскресіння». Виглядало так, що не тільки діти, а й дорослі спостерігали за повітряно-вогняним шоу з невдало прихованим здивуванням і захопленням.

Піша прогулянка ярмарками й містом теж справила неповторні враження на малих і великих з Дебальцевого. Усміхнені й доброзичливі львів’яни, веселі й гамірні діти – усі радо вітали гостей, яких привітала і запросила на сцену, що на площі Ринок, відома пані Пампухова Тетяна Пилипець. А східняки здивували нас знанням колядки, яку співали разом з артистами. Найменша гостя Крістіна розповіла найдовшого різдвяного вірша за все святкування у Львові.

Діти й дорослі поверталися додому нехотячи, дехто навіть висловив думку про те, що залишився б у Львові назавжди. А ще всі зрозуміли, що немає різниці між українцями зі Сходу й Заходу, і ніхто не бажає ворогувати, навпаки, дітям яскраво відкрилося, що їх розуміють, люблять і готові допомогти, що робили й надалі роблять, зокрема, в Галичині.

Усі екскурсії та розваги провели безкоштовно названі організації, за що висловлюємо їм щиру вдячність. Варто зауважити, що захід проходив за сприяння Благодійного фонду «Розвиток громади». Було покрито транспортні витрати, харчування та подарунки гостям міста.

Реквізити Благодійного фонду «Розвиток громади» для небайдужих, на підтримку і допомогу яких ми щиро сподіваємося:

Рахунок 2600130922401

ЄДРПОУ 39479117

МФО 305749

Куратор проекту ГО «Розвиток громади»

«Різдво у Львові для дітей з Дебальцевого»

письменниця Ніка Нікалео